Poslední letošní SFJ u Crossu, 27. 9.

Street Food Jam je pravidelně konaná menší verze Street Food Festivalu. V srpnu a září proběhla šestkrát na plácku před klubem Cross a 27. září jsme se pro letošek rozloučili. Ale nebojte, tým SFF má v týmu ještě jedno eso. Stay tuned.

Zpátky k SFJ. Šesté setkání se podle mě nejvíc vydařilo, i když bylo už docela chladno (na to ale pomohlo hodně kávy :))

Peckou toho dne byl tým Güero´s Tacos, které znám už z velkého SFF na Žižkově. Tentokrát jsem si ale nenechala utéct právě tacos, a dala si rovnou všechny tři jako degu plate. Dost ostrá veganská směs s chipotle papričkami, směs al pastor a hovězí s rozpečeným sýrem, to všechno se čtyřmi dipy a horou koriandru. Mana nebeská. Protože já jsem na kyselé, tak z dipů mi nejvíc sedla klasická salsa verde ze zelených rajčat, ale avokádové guacamole taky můžu kdykoli a kdekoli 🙂

SFJ06_gueros_tacos

Hned v závěsu lahůdek tu bylo korejské sushi kimbap od Korejské kuchyně. Ryba s rýží v řase je namísto slané doplněná kyselou chutí, a to nakládanou ředkví a zelným salátem kimchi. Naštěstí pro všechny návštěvníky, tohle kimchi od Dobře naloženy je široko daleko nejlepší, takže já si odnesla i celou lahvičku na později.

SFJ06_dobre_nalozeny_kimchi

A pak už tu máme jen pečivové hříchy. Ochutnala jsem vyhlášenou pizzu z pojízdné pece Albrecht Circus a jako jo, to by šlo 🙂 Premiéru jsem si taky odbyla s pastrami (od La Bibiche) a přikousla k sendviči od Kuřete v podvazkách. Vepřový bůček pečený v černém pivu a doplněný karamelizovanou cibulí na mě ale byl zbytečně sladký.

SFJ06_pizza_albrecht SFJ06_la_bibiche SFJ06_kure_v_podvazkach

Těším se na další lahůdky na ulici a třeba i na setkání s někým ze čtenářů.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s