Recenze: La Gare Brasserie, V Celnici 3, Praha 1

(recenze z roku 2011)


Obávám se, že La Gare se veze na pozitivní vlně počátečního nadšení, které značně kazí obsluha a nedostatky v nabídce. Kus Francie ochutnáte a o kus včetně atmosféry přijdete.

Idea francouzské brasserie v centru Prahy se mi moc líbí, škoda, že v La Gare koncept nedotáhli do konce a vzhledem k tomu, že už nějakou dobu funguje, už to asi ani nemají v úmyslu. Když to vezmu od konce, tak obřím zklamáním jsou dezerty, protože větrníky, cheesecaky a páje, případně mascarpone s jahodami ve francouzském konceptu opravdu nečekám. Přitom je to škoda, Francie má přece úžasně širokou škálu sladkostí. Dalším bodem je absence karafy s vodou, můžete si ale objednat báječně předraženou minerálku.

Hodně slabým článkem je obsluha. Mám radši, když se mi v restauraci věnuje jeden nebo dva číšníci, případně když vidím, že jejich střídání má nějaký smysl. U našeho stolu se ale během dvouhodinového obědu zastavilo pět lidí, přičemž vůbec neměli ponětí o práci svých kolegů. Někdy se nám nevěnoval nikdo, někdy přišli dva hned po sobě a ptali se na to samé. Nabídku dezertů nám prezentovali tak, že dorty jsou vystavené ve vitríně v přilehlém obchodě a že se tam máme dojít podívat.

Prostředí restaurace je poměrně příjemné, až na několik vysokých stolů, u kterých jsou z jedné strany lavice a z druhé ne úplně pohodlné barové stoličky.

A co jsme si dali? Zlákal mě Tarte flambéé, což je taková francouzská obdoba pizzy – velmi tence vyválené těsto různě obložené. Varianta se šneky a špenátem ještě zahrnuje cibuli, malé kousky slaniny a sýr. I když je těsto ještě tenčí než u pizzy, nebylo díky smetaně vůbec suché. Díky pečení při vysoké teplotě byly šneci lehce dokřupava, žádná gumová konzistence.

Z dezertů jsem si dala čoko-pistáciový dort, což je vysušená placka těsta s pistáciovým krémem a hutnou vrstvou čokoládového krému na vrchu. Přes čokoládu ale pistáciová vrstva nebyla chuťově vůbec rozpoznat.

Nabídka na www.lagare.cz

Výsledné známkování:
JÍDLO: 2-
OBSLUHA: 4
NE/KUŘÁCI: nekuřáci
WC: ?
PLATEBNÍ KARTY: ano
CENY: předkrmy 100-200 Kč, jídla 130-250 Kč
MÁ CENU SE VRACET: ano, bez velkých očekávání (já ještě jednou půjdu na inspekci a pak to rozlousknu)

Napsáno pro www.scuk.cz

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s