Recenze: Kitchen Ramen, 28. října 9, Praha 1

Japonská kuchyně není jen suši, jak se v centru snaží Čechům ukázat první ramen restaurace v Praze. Ramen je silný vývar s různými druhy masa, nudlemi, naloženým vejcem, plno čerstvé zeleniny, často s různými klíčky, řasou. V různých variantách najdete i plněné taštičky, knedlíčky apod.

(Sepsáno na základě návštěvy 25. 3. 2015)

image

Při naší návštěvě jsme ochutnali jeden ramen a jedny nudle.
Tonkotsu Ramen: velmi jemně připravené, rozpadající se vepřové maso, nejvýraznější z celého jídla. Druhou výraznou chutí je řasa nori, která vás smyslově navrátí ke klasickému zážitku s japonským suši.
Kuřecí Yakisoba: smažené pšeničné nudle v omáčce. Trochu mě zklamalo, že i když byly „s krevetami“, krevety byly v celé porci jen tři. Každopádně jinak bylo na talíři opravdu hodně nudlí, zeleniny i kuřecího masa, a hustá ústřicová omáčka jídlo pozvedá vysoko nad klasické čísnké nudle z fastfoodu.
Na druhou stranu, jídla v Kitchen Ramen jsou poměrně drahá na to, že je celou dobu srovnáváte s phở (kolem 100 Kč; ramen 250 Kč) nebo čínou (90 Kč/190 Kč).

Pokud jde o nejídlení část..
Prostory představují naprostý opak, než co bych od japonské restaurace čekala. Namísto zenového klidu vás čeká přítmí baru s opravdu hlasitou hudbou. Na mě to působí jako „rychle se najezte a uvolněte místo“. Přitom nebylo nutně komu, obsazených bylo jen pár stolků z dost velké kapacity dvou místností.

Obsluha byla .. prostě tam byla. Ale moc ji to nezajímalo. Nevěděla, jaké omáčky mají na stole, a nevěřím, že by nám dokázala s čímkoli z lístku poradit, což u restaurace s exotickou nabídkou určitě není výjimečná situace. Během jídla se nepřišla zeptat, jestli je všechno v pořádku, budiž, ale ani se mi za celou dobu nepodařilo ji k nám přivolat, protože všechno v pořádku nebylo. Můj birell byl totiž tak hnusnej, že to bylo moc i na birell, takže jsme koukli na lahev a ta byla bohužel 3 týdny prošlá. Tohle naštěstí zvládli dobře  – s omluvou jsme dostali 15% slevu na dnešní účet a 10 % na příští návštěvu.

Nabídka na www.kitchen-ramen-bar.cz

Souhrn
JÍDLO: 1
OBSLUHA: 3
NE/KUŘÁCI: nekuřáci
WC: čisté, pěkné
PLATEBNÍ KARTY: ano
CENY: nudle 190 Kč, ramen 200-250 Kč
MÁ CENU SE VRACET: ano, ale s výhradami

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s